Rosja wcześniej spłaci dług Klubowi Paryskiemu

Polska Agencja Prasowa SA
30-06-2006, 14:43

Rosja i Klub Paryski podpisały w piątek protokół o przedterminowej spłacie przez Moskwę zadłużenia w wysokości około 22 mld dolarów - podały rosyjskie agencje.

Rosja i Klub Paryski podpisały w piątek protokół o przedterminowej spłacie przez Moskwę zadłużenia w wysokości około 22 mld dolarów - podały rosyjskie agencje.

Protokół przewiduje wcześniejszą spłatę końcówki długu byłego ZSRR wobec Klubu Paryskiego (państw-wierzycieli) w wysokości 22,3 mld dolarów, w tym 1 mld za przedterminową spłatę zadłużenia.

Informując przed tygodniem o porozumieniu z Rosją Klub Paryski podkreślił, że wcześniejsza spłata przez nią zadłużenia jest największą tego rodzaju transakcją w jego historii. Wskazano na rosnące ceny ropy naftowej i innych surowców jako czynnik, umożliwiający Moskwie przedterminowe rozliczenie się z wierzycielami.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Rosja wcześniej spłaci dług Klubowi Paryskiemu