Rosjanka nową szefową Wikipedii

ŁO, Digits
opublikowano: 02-05-2014, 16:30

Lila Tretikov otrzymała nominację na stanowisko szefowej wolnej encyklopedii internetowej Wikipedia.

Nowa szefowa Wikipedii: ze Związku Radzieckiego do szóstej pod względem wielkości strony internetowej na świecie, czytamy na blogu technologicznym Digits.  

Lila Tretikov fot. Wikimedia Foundation
Lila Tretikov fot. Wikimedia Foundation
None
None

Wikimedia Foundation, organizacja, która czuwa nad popularną encyklopedią internetową Wikipedia ogłosiła, że jej nowym dyrektorem wykonawczym będzie Lila Tretikov. Dotychczas była ona w Wikipedii dyrektorem odpowiedzialnym za software.  

Menedżerka dorastała w Związku Radzieckim, a później pełniła funkcję kierowniczą w SugarCRM, firmie z Doliny Krzemowej. Rosjanka zastąpi na stanowisku szefowej internetowej encyklopedii Sue Gardner, byłą dziennikarkę z Kanady, która nadal będzie związana z fundacją jako specjalna doradczyni. 

Serwis Alexa podaje, że Wikipedia jest szóstą stroną na świecie pod względem ruchu internetowego. Encyklopedię tworzoną przez użytkowników wyprzedzają jedynie następujące adresy: Google.com, Facebook.com, YouTube.com, Yahoo.com i Baidu.com. 

Fundacja opiera się na składkach i dotacjach, a jej aktywa wzrosły z 57 tys. USD w 2004 r. do 45,2 mln USD na koniec roku obrotowego zakończonego w czerwcu 2013 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO, Digits

Polecane