Rosną apetyty KGHM

GRA
opublikowano: 13-11-2009, 00:00

KGHM podniósł tegoroczne prognozy finansowe. Dziś pokaże, co osiągnął w trzecim kwartale.

KGHM podniósł tegoroczne prognozy finansowe. Dziś pokaże, co osiągnął w trzecim kwartale.

Notowania miedziowej spółki rosły wczoraj po tym, jak zarząd ogłosił podwyżkę tegorocznych prognoz. I to mimo, że ten ruch był oczekiwany.

— Korekta prognoz była spodziewana i zapowiadana przez zarząd. Nowe prognozy są generalnie zgodne z moimi oczekiwaniami, choć oszacowany przeze mnie zysk netto jest wyższy od planów zarządu — mówi Robert Maj, analityk KBC Securities.

Nowa prognoza zakłada, że przychody wyniosą 10,8 mld zł, a zysk netto 2,25 mld zł (w 2008 r. czysty zarobek wyniósł 2,5 mld zł). Wcześniejsze szacunki przewidywały sprzedaż w wysokości 9,66 mld zł i zysk netto na poziomie 1,95 mld zł.

— Moja prognoza zysku netto mówi o 2,3 mld zł. Różnice wynikają zapewne z tego, że zarząd po stronie kosztów operacyjnych uwzględnił efekty hedgingu i zmian kursów walutowych. Niższa prognoza zarządu to negatywna informacja — komentuje Robert Maj.

Dziś KGHM publikuje wyniki finansowe za III kwartał. KBC Securities oczekuje, że spółka pokaże 2,78 mld zł przychodów, 532 mln zł zysku operacyjnego i 415 mln zł zysku netto.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GRA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy