Rośnie optymizm szefów amerykańskich firm

opublikowano: 19-03-2014, 13:14

Według najnowszego badania Business Roundtable wzrósł odsetek szefów amerykańskich firm, którzy z optymizmem oceniają kondycję gospodarki i zarządzanych przedsiębiorstw, informuje Bloomberg.

Indeks perspektyw gospodarczych zwiększył swoją wartość w pierwszym kwartale do 92,1 pkt z 84,5 pkt w czwartym kwartale 2013 r. Wskaźnik znalazł się też znacząco wyżej od średniej długookresowej, która znajduje się na poziomie 79,7 pkt.

Podobnie jak kwartał wcześniej, 72 proc. respondentów spodziewa się wzrostu sprzedaży w ciągu najbliższych sześciu miesięcy. Podskoczył za to z 39 do 48 proc. odsetek szefów, którzy prognozują wzrost inwestycji biznesowych.
37 proc. korporacyjnych przywódców zamierza zwiększyć zatrudnienie. Kwartał wcześniej było ich 34 proc.

Badaniem objęci zostali szefowie spółek, które łącznie zatrudniają ponad 16 mln pracowników, generują przychody przekraczające 7,9 bln USD w skali roku i stanowią ponad 1/3 wartości amerykańskiego rynku akcji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane