Rośnie portfel ABM Solid

ANP
opublikowano: 06-11-2009, 00:00

Portfel zleceń budowlanej spółki jest już wart 250 mln zł. Jej szef jest pełen optymizmu.

Portfel zleceń budowlanej spółki jest już wart 250 mln zł. Jej szef jest pełen optymizmu.

ABM Solid, zajmujący się m.in. budownictwem przemysłowym, nie martwi się o brak pracy. Dzięki podpisaniu dwóch umów (łącznie na 65 mln zł) portfel spółki na 2010 r. sięgnął już 250 mln zł (+30 proc. r/r).

"Obserwujemy oznaki ożywienia w budownictwie, w szczególności w segmencie inżynieryjnym i użyteczności publicznej. Jesteśmy dobrze przygotowani do powrotu koniunktury" — mówi cytowany w komunikacie Marek Pawlik, prezes ABM Solidu.

Najnowsze zlecenia dotyczą właśnie tych obszarów. W ramach jednej z umów ABM Solid ma w ciągu roku zbudować galerię handlową w Bochni (za 45 mln zł netto).

"To pierwsza umowa dotycząca budowy galerii handlowej. Jest to jedna z większych umów w historii grupy pod względem wartości jednostkowej. Liczymy na kolejne umowy w tym segmencie" — dodał Marek Pawlik.

Drugi kontrakt dotyczy budowy do kwietnia 2012 r. kanalizacji sanitarnej w Kłobucku. Po porannych raportach akcje ABM Solid zyskiwały kilka procent. Na zamknięciu kosztowały 9 zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu