Rośnie sprzedaż broni w USA

Działania władz w kierunku ograniczenia dostępności broni w USA spowodowały wzrost jej sprzedaży.

Organizacja sprawdzająca, czy osoby chcące nabyć broń nie mają kryminalnej przeszłości poinformowała, że liczba wniosków była w grudniu o 38 proc. większa niż w tym samym miesiącu poprzedniego roku.

Wzrost sprzedaży widać także po wynikach największych producentów broni. W poniedziałek Smith & Wesson podwyższył prognozy tłumacząc, że rynek jest „znacznie mocniejszy niż wcześniej oczekiwano”. W kwartale kończącym się w styczniu spółka spodziewa się 175-180 mln USD sprzedaży. Wcześniej szacowała ją na 150-155 mln USD.

Wartość rynkowa  Smith & Wesson wzrosła w poniedziałek o prawie 6 proc. Tego samego dnia Biały Dom ujawnił propozycje zaostrzenia kontroli sprzedaży broni. Więcej sprzedawców będzie musiało uzyskać licencję i więcej nabywców będzie musiało poddać się kontroli dotyczącej kryminalnej przeszłości.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, bbc.com

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Świat / Rośnie sprzedaż broni w USA