Rośnie sprzedaż UPC

KL
06-08-2009, 00:00

Największy operator kablowy okopuje się na pozycji lidera.

Największy operator kablowy okopuje się na pozycji lidera.

UPC ma już 425,6 tys. klientów szerokopasmowego dostępu do internetu. W drugim kwartale baza zwiększyła się o ponad 15 tys.

Spółka chwali się także, że ma 160,8 tys. klientów usługi telefonicznej i ponad milion klientów telewizji kablowej, w tym 160,4 tys. telewizji cyfrowej. Największy przyrost liczby abonentów (o 37,8 tys.) zanotowała telewizja cyfrowa.

Przedstawiciele spółki wyjaśniają, że wzrost sprzedaży jest efektem wprowadzenia w kwietniu nowej oferty, która łączyła większą prędkość internetu (nawet do 30 MB) z obniżką cen. Wówczas wprowadzono także nową propozycję dla małych firm.

UPC zapowiada również, że w tym roku wprowadzi kolejne zmiany ofertowe. Uruchomi m.in. telewizję na żądanie, którą oferują już jej konkurenci — Aster i notowane na GPW Multimedia.

UPC zapowiadało, że w tym roku jego inwestycje sięgną kilkuset milionów złotych. Pieniądze przeznaczy na rozbudowę sieci na nowych obszarach i cyfryzację już posiadanej sieci. Chce też przyspieszyć prędkość przesyłu danych nawet do 120 MB.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KL

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Rośnie sprzedaż UPC