Rosyjski resort gospodarki podtrzymuje prognozę PKB

opublikowano: 01-04-2015, 14:59

Rosyjskie Ministerstwo Gospodarki podtrzymało prognozę, według której PKB spadnie w tym roku o 3 proc., a w przyszłym wzrośnie o 2,3 proc., informuje Reuters na swojej stronie internetowej.

Prognoza resortu gospodarki opiera się na założeniu, że średnia cena ropy w tym roku będzie wynosić 50 USD, a w przyszłym 60 USD. Rosyjscy progności oczekują także, że w 2018 roku średnia cena ropy wzrośnie do 80 USD. Prognoza resortu gospodarki jest podstawą dla planowania budżetu Rosji.

Tymczasem Bank Światowy w środowym komunikacie przewiduje długą recesję rosyjskiej gospodarki. Jego eksperci oceniają, że PKB Rosji spadnie w tym roku o 3,8 proc., a w przyszłym o 0,3 proc. Obecne prognozy Banku Światowego dotyczące Rosji są bardziej pesymistyczne niż w grudniu. Wówczas przewidywał, że w 2015 roku PKB Rosji spadnie o 0,7 proc., a w 2016 roku o 0,3 proc. Prognoza Banku Światowego zakłada, że średnia cena ropy w tym roku wyniesie 53 USD, a w przyszłym 57 USD. Prognoza Banku Światowego zakłada, że sankcje nałożone na Rosję zostaną utrzymane w tym i przyszłym roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy