Roszada u steru KOV

MZAT
18-04-2012, 00:00

Jan Kulczyk zwolni fotel w radzie dyrektorów poszukiwawczej spółki, ale zapewnia, że KOV jest w dobrych rękach.

W Kulczyk Oil Ventures (KOV) szykują się zmiany — na stanowisku przewodniczącego rady dyrektorów poszukującej ropy spółki Jana Kulczyka zastąpi Dariusz Mioduski, znany m.in. jako prezes Kulczyk Investments. Menedżer zapewnia, że w spółce nic się nie zmienia, a KOV ma być firmą „zdolną identyfikować nowe, atrakcyjne koncesje, a jednocześniezwiększającą potencjał istniejących” i „otwartą na fuzje i przejęcia”.

— KOV jest kluczowym, ale jednak elementem większego, globalnego portfela naszej grupy. Pojawia się więc konieczność lepszej koordynacji działań. Ta roszada oznacza, że chcemy jeszcze intensywniej pracować nad budową wartości spółki — mówi Dariusz Mioduski.

Przez dwie kadencje radzie dyrektorów szefował Jan Kulczyk. Teraz jeden z najbogatszych Polaków odchodzi, ale utrzymuje, że jego zaangażowanie nie jest nawet odrobinę mniejsze.

— Przekazuję pałeczkę mojemu najbliższemu współpracownikowi i oczekuję przyspieszenia rozwoju firmy. Mówię to z pozycji jej akcjonariusza, który liczy na stabilne zwyżki — mówi Jan Kulczyk.

Pod koniec marca KOV informował, że — wbrew ubiegłorocznym planom — nie wejdzie w skład konsorcjum Neconde (w którym jest Kulczyk Investments), poszukującego ropy naftowej w Nigerii. Furtka do roponośnych obszarów nad rzeką Niger nie jest jednak zatrzaśnięta.

— Kulczyk Investments cały czas inwestuje w Nigerii, z kolei KOV może wzmocnić konsorcjum, jeśli pojawi się możliwość optymalnego zagospodarowania know-how i doświadczenia spółki — mówi Jan Kulczyk.

Teraz KOV — już z Dariuszem Mioduskim na pokładzie — przenosi zainteresowanie z Afryki na Londyn.

— Jesteśmy na ostatniej prostej przygotowań do debiutu na londyńskiej giełdzie AIM. Zamierzamy się tam pojawić z planem rozwoju i budowy wartości. Chcemy pozyskać stabilnych inwestorów instytucjonalnych, którzy byliby gotowi wspierać nas przez najbliższe lata — twierdzi Dariusz Mioduski.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MZAT

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Roszada u steru KOV