Rowerzysta mniej zestresowany

opublikowano: 06-04-2017, 22:00

co dziewiąta osoba w Polsce, dojeżdża do pracy rowerem

Ponad 11 proc., czyli co dziewiąta osoba w Polsce, dojeżdża do pracy rowerem. To powyżej europejskiej średniej, która wynosi niecałe 9 proc. Na czele zestawienia opracowanego przez firmę rekrutacyjną Michael Page plasuje się Holandia, w której do firmy pedałujeponad 20 proc. pracowników. Na przeciwnym biegunie znajdują się Turcja (1 proc.) i Portugalia (1,2 proc.).

Najwięcej polskich pracowników-rowerzystów (niemal 39 proc.) poświęca na dojazd do pracy od 15 do 30 minut. Tylko co czwartemu (25 proc.) zajmuje to więcej niż 45 minut (średnia dla wszystkich pracowników to 40 minut). Z deklaracji miłośników dwóch kółek wynika, że są bardziej punktualni niż osoby podróżujące autami lub komunikacją miejską. 51 proc. entuzjastów jednośladów napędzanych siłą mięśni podkreśla, że nigdy nie spóźnia się do pracy — i jest to wynik o prawie 3 proc. wyższy od średniej.

Co ciekawe, ponad 85 proc. rowerzystów deklaruje, że nie odczuwa stresu w momencie przebudzenia (średnia to 77 proc.). Badanie przeprowadzono w 11 krajach.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mirosław Konkel

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Rowerzysta mniej zestresowany