Rozbudowa mostu

Spółka powołana do budowy nowej elektrowni w Ostrołęce (należąca do dwóch firm energetycznych — Energi i Enei) dofinansuje rozbudowę mostu na Narwi.

Przeprawa na drodze krajowej nr 61 jest potrzebna do budowy nowego bloku, ale od 2016 r. pozostaje częściowo zamknięta. W środę 6 września podpisano umowę w sprawie tej najważniejszej w ostatnich latach inwestycji w Ostrołęce. Porozumienie określa udział spółki w realizowanym przez miasto przedsięwzięciu. Jego wartość wynosi około 24 mln zł brutto.

Zdemontowana zostanie część nośna starego mostu o długości 235 m i szerokość 11,55 m, w tym przyczółki i fragmenty głowic filarów. Wykorzystane zostaną dotychczasowe filary wzmocnione i dostosowane do nowych parametrów. Nowy most będzie o niemal dwa metry szerszy od dotychczasowego. Nowością będzie szeroka dwukierunkowa ścieżka rowerowa. Szerszy będzie też chodnik dla pieszych. Obiekt zyska nośność klasy A i zastąpi konstrukcję wybudowaną w połowie lat 50. ubiegłego wieku. Na czas budowy wykonana zostanie tymczasowa przeprawa przez rzekę.

— Brak sprawnego mostu jest wielkim problemem w Ostrołęce. Dlatego wraz z Eneą przez spółkę celową zrealizujemy zobowiązania wobec miasta i będziemy finansowo wspomagali rozbudowę — mówi Daniel Obajtek, prezes Energi. Budowa bloku energetycznego Elektrowni Ostrołęka C jest wspólnym działaniem Energi i Enei. Będzie to jedno z większych przedsięwzięć w polskim sektorze elektroenergetycznym w najbliższych latach. Inwestycja zapewni miejsca pracy przy budowie i eksploatacji elektrowni i będzie bodźcem dla rozwoju regionu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Barbara Warpechowska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Ekologia / Rozbudowa mostu