Rozpoczęto odliczanie do COP24

opublikowano: 10-05-2018, 22:00

9 maja uruchomiono w Katowicach zegar odliczający czas do szczytu klimatycznego.

Najważniejsze forum poświęcone światowej polityce klimatycznej odbędzie się 3-14 grudnia 2018 r. Podczas szczytu, czyli 24. sesji Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu (COP24), wraz z 14. sesją Spotkania Stron Protokołu z Kioto (CMP 14), Katowice, a także cała metropolia, będą gościć około 40 tysięcy uczestników z niemal 200 krajów. Region odwiedzą prezydenci, premierzy, dyplomaci i naukowcy, którzy będą obradowali w Strefie Kultury (obszar między Spodkiem a nowymi budynkami, w których siedzibę ma m.in. Międzynarodowe Centrum Kongresowe). Aby skoordynować udział tak wielu delegatów, zapewnić bezpieczeństwo, promocję i jednocześnie zagwarantować mieszkańcom optymalne warunki funkcjonowania w mieście, na szczeblu rządowym powstała specustawa, natomiast między miastem a Ministerstwem Środowiska uzgadniane jest porozumienie.

O szczycie klimatycznym w Katowicach przypominają także zielone aranżacje, które są świetnym miejscem zabaw dla dzieci.
Zobacz więcej

ATRAKCJE:

O szczycie klimatycznym w Katowicach przypominają także zielone aranżacje, które są świetnym miejscem zabaw dla dzieci. Fot. ARC

— Jestem przekonany, że organizacja szczytu będzie z jednej strony światową promocją miasta, a z drugiej — szansą na podjęcie ważnych tematów ekologicznychz mieszkańcami. Chcemy zwiększyć ich świadomość w zakresie ochrony klimatu i ekoodpowiedzialnego kształtowania środowiska. Konsekwentna realizacja strategii miasta, bazującej na kulturze, sporcie, turystyce biznesowej oraz rewitalizacji obszarów poprzemysłowych, zaowocowała powierzeniem nam roli gospodarza COP24 i chcemy to wykorzystać. Szczyt klimatyczny ONZ to doskonała okazja do pokazania, jak bardzo zmieniło się nasze miasto w ostatnich latach — mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

W resorcie środowiska na organizację COP24 przeznaczono 128 mln zł, a w Katowicach na ten cel zarezerwowano 12 mln zł.

W przygotowania do szczytu klimatycznego zaangażowane jest wiele firm, instytucji, uczelni i organizacji oraz gminy metropolii. Potrzebnych będzie także około 1000 wolontariuszy, którzy będą pomagali na terenie Strefy Kultury, jak również na katowickim dworcu kolejowym i lotniskach w Katowicach i Krakowie. Osoby zainteresowane wolontariatem podczas COP24 w Katowicach mogą kontaktować się z biurem pełnomocnika prezydenta ds. organizacji imprez strategicznych.

Więcej informacji: http://www.katowice.eu/ miasto/turystyka-i-sport/wolontariat-katowice.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Barbara Warpechowska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy