RPP wstrzymała przecenę kursu złotego

Mikołaj Kusiakowski
opublikowano: 31-07-2008, 00:00

Spadki notowań złotego powstrzymał wczorajszy komunikat Rady Polityki Pieniężnej (RPP). Referencyjna stopa procentowa nie uległa zmianie, co nie było niespodzianką. Sam komunikat odebrany został jednak przez rynek jako zapowiedź wzrostu kosztu pieniądza. Notowania euro powróciły w okolice 3,21 zł.

Złoty odrabiał również straty do funta brytyjskiego oraz franka szwajcarskiego, pozostawał natomiast słabszy względem dolara. Wynikało to z poprawy nastawienia do amerykańskiej waluty na międzynarodowym rynku. Dolarowi pomogły dane — raport ADP wykazał, że w lipcu przybyło 9 tys. miejsc pracy w sektorze prywatnym. Analitycy tymczasem spodziewali się redukcji etatów o 60 tys. Dane te sprawiły, że kurs EUR/USD zniżkował do 1,5520. Dolara wspierały dodatkowo niskie ceny ropy naftowej oraz duży optymizm na amerykańskich parkietach.

Mikołaj Kusiakowski

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mikołaj Kusiakowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu