Rubicon zamienił agencję na agencję

KL
opublikowano: 22-07-2011, 00:00

Fundusz Rubicon Partners sprzedał swoją agencję PR notowanemu na NC Liberty Group — w zamian za akcje tej spółki.

Fundusz Rubicon Partners sprzedał swoją agencję PR notowanemu na NC Liberty Group — w zamian za akcje tej spółki.

Agencja public relations Liberty Group ma nowego inwestora. Jest nim fundusz inwestycyjny Rubicon Partners, który objął 36,71 proc. akcji. Rubicon Partners był dotychczas właścicielem innej agencji — Egzo Group. Sprzedał ją właśnie Liberty Group, wyceniając ją na potrzeby transakcji na 2,9 mln zł. W zamian za to przejmujący wyemitował 2,9 mln sztuk nowych akcji po cenie emisyjnej 1 zł.

Umowa przewiduje, że Liberty może jeszcze dopłacić funduszowi, w zależności od osiągniętych w 2011 roku wyników finansowych — od 600 tys. do 1,8 mln zł. Rozliczenie nastąpi do 30 czerwca 2012 roku. Rubicon Partners i Liberty Group poinformowały także, że dokonały wzajemnego potrącenia wierzytelności.

Liberty już wcześniej przymierzało się do konsolidacji na rynku PR. Negocjowano połączenie z agencją MagnifiCo — również notowaną na New Connect. Nie osiągnięto jednak porozumienia co do parytetu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KL

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu