Ruch o krok od Tchibo

Katarzyna Latek
opublikowano: 18-10-2007, 00:00

Za dwa lata Ruch chce mieć 100 kawiarni. Pierwszym krokiem jest umowa z Tchibo. Drugim będzie pierwszy własny bar.

Za dwa lata Ruch chce mieć 100 kawiarni. Pierwszym krokiem jest umowa z Tchibo. Drugim będzie pierwszy własny bar.

Ruch podpisał warunkową umowę, dotyczącą przejęcia sieci 9 kawiarni należących do Tchibo. Zgodzili się na to również akcjonariusze na wczorajszym NWZA. Nie oznacza to jednak, że transakcję już można sfinalizować.

Umowa dotyczy dziewięciu barów kawowych: po jednym w Gdańsku, Łodzi, Markach, dwóch w Poznaniu i czterech w Warszawie. Ruch zapłaci za nie maksymalnie 8,1 mln zł.

— Trudno nam się odnieść do potencjalnej ceny zakupu (nie znamy wyników sieci), ale biorąc pod uwagę możliwości inwestycyjne Ruchu oraz zapowiedzi rozwijania takiego biznesu, nie wydaje się ona wygórowana. Planowane wejście w nowy segment oceniamy pozytywnie — uważa Hanna Kędziora z DM PKO BP.

— Teraz będziemy negocjować z zarządcami centrów handlowych. Muszą zgodzić się na cesję umów najmu. Od nowa będą negocjowane także czynsze — mówi Adam Pawłowicz, prezes Ruchu.

Umowa zostanie zawarta, jeśli Ruch dojdzie do porozumienia z centrami handlowymi przynajmniej w siedmiu lokalizacjach.

Przejęte kawiarnie będą stanowiły tylko część sieci budowanej przez Ruch. Pierwsza kawiarnia, stworzona od podstaw, ruszy już w przyszłym tygodniu.

— Do końca 2009 r. chcemy mieć 100 punktów. Wszystkie bary kawowe, zarówno te przejmowane, jak i otwierane przez nas, będą działały pod zupełnie nową marką — wyjaśnia prezes.

Dlatego kwota przeznaczona na przejęcie kawiarni od Tchibo to jeszcze nie cały koszt. Spółka będzie musiała je dopasować do nowej wizualizacji.

NWZA Ruchu zgodziło się też na zwiększenie zakresu projektu informatycznego Detal i powiększyło budżet na ten cel o 5 mln zł. Nie głosowano natomiast punktu dotyczącego zakupu kas fiskalnych do kiosków.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Latek

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu