Rusza Clix Software

Marcin Złoch
opublikowano: 08-09-2004, 00:00

Firma Process4E z oprogramowaniem CRM zamierza dotrzeć do sektora MŚP. W tym celu utworzyła spółkę Clix Software.

Process4E, firma doradcza należąca do grupy MCI, specjalizująca się we wdrażaniu rozwiązań CRM, utworzyła spółkę Clix Software. Process4E posiada 100 proc. udziałów w nowym przedsiębiorstwie, które ma specjalizować się w tworzeniu niedrogiego i łatwego we wdrożeniu oprogramowania CRM, kierowanego do małych i średnich firm. Stworzenie Clix Software jest elementem strategii, której celem jest dostarczanie odpowiednich rozwiązań CRM dla wszystkich segmentów rynku. Process4E skupi się na wdrożeniach systemów CRM dedykowanych dużym przedsiębiorstwom, które wymagają specjalistycznych usług konsultingowych i wdrożeniowych, natomiast Clix Software będzie działał w sektorze MŚP. Pierwszy produkt o nazwie OKAY CRM zostanie wprowadzony na rynek we wrześniu 2004 r. Aplikacja została zaprojektowana przez Process4E. Program nie wymaga wdrożenia, użytkownik może go samodzielnie zainstalować i dostosować do swoich potrzeb.

— Produkt wyposażono w moduł — podobny do znanych kreatorów z oprogramowania Microsoftu — który prowadzi przez wszystkie elementy konfiguracji. Za jedno stanowisko OKAY CRM użytkownik musi zapłacić 450 złotych netto — informuje Maciej Stanusch, prezes Clix Software.

Program przeznaczony jest dla małych i średnich firm, tzn. przedsiębiorstw, które nie mają więcej niż 15 użytkowników systemu CRM. Oznaczać to może zarówno kilkuosobową firmę, jak i samodzielny dział dużego przedsiębiorstwa.

— Przewidujemy, że najczęstsze wdrożenie będzie obejmowało kilka stanowisk. System będzie sprzedawany przez dystrybutora i sieć partnerską, będzie też dostępny w sklepach internetowych oraz niektórych sieciach handlowych — zapowiada Maciej Stanusch.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Złoch

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu