Rusza misja na Wschód

Radosław Sajna
opublikowano: 17-05-2004, 00:00

Polscy przedsiębiorcy mają szansę nawiązać kontakt z partnerami z Ukrainy i Mołdowy.

Dwa kraje stały się celem misji, zaplanowanej na 15-18 czerwca, którą organizuje Polsko-Litewska Izba Gospodarcza Rynków Wschodnich przy współpracy z wydziałami ekonomiczno-handlowymi ambasad w Kijowie i Kiszyniowie oraz Centrum Wspierania i Rozwoju Przedsiębiorczości, Eksportu oraz Technologii — Dom Polski w Kiszyniowie. Misja ma pozwolić nawiązać kontakty handlowo-kooperacyjne z firmami z Ukrainy i Mołdowy.

Jakie branże

Do udziału organizatorzy zapraszają przede wszystkim przedsiębiorców z branży budowlanej (głównie materiały budowlane i wykończeniowe, nowoczesne urządzenia i technologie), rolno-spożywczej, odzieżowej i obuwniczej, energetycznej, producentów sprzętu AGD, RTV i opakowań. W Kiszyniowie w spotkaniach uczestniczyć ma przedsiębiorstwo przygotowujące się do otwarcia sieci składów budowlanych, wzorowanych na firmie Polskie Składy Budowlane. Poszukiwani są też m.in. producenci linii do produkcji makaronów, pieczywa cukierniczego oraz wytłaczania oleju.

Misja ma również zachęcić do ekspansji na Wschód przedsiębiorstwa zaangażowane w budowę oczyszczalni ścieków, spalarni odpadów, producentów filtrów i urządzeń do oczyszczania wody.

Spotkania

Na misję wybrać można się pociągiem lub samolotem. Pociąg z Warszawy wyrusza 14 czerwca o godz. 7.37, a do Odessy dojeżdża nazajutrz o 10.15. Samolot wylatuje z Okęcia 15 czerwca o 10.45, lot trwa trzy godziny. Na ten sam dzień przewidziano prezentację rynku ukraińskiego. 16 czerwca zaplanowano wizytę w Konsulacie RP w Odessie i spotkania biznesowe. Po południu misja uda się do stolicy Mołdowy — Kiszyniowa. Tam również przewidziane są spotkania biznesowe oraz wizyta w Wydziale Ekonomiczno-Handlowym Ambasady RP.

Zgłoszenia dostępne są na stronie Polsko-Litewskiej Izby Gospodarczej Rynków Wschodnich (www. plig. org. pl). Choć jest tam podana data 17 maja, organizatorzy zdecydowali się przedłużyć nabór do 25 maja. Proszą również o szczegółowe opisanie oferty, co ma ułatwić dobór partnerów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Radosław Sajna

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu