Rusza produkcja Volvo XC60 w Chinach

opublikowano: 09-11-2014, 18:02

Chiński koncern Geely, który jest właścicielem marki Volvo Car Group poinformował o rozpoczęciu produkcji bestsellerowego modelu crossovera Volvo XC60 w swoim zakładzie w Chengdu, co nie tylko jest krokiem w kierunku dostarczania na chiński rynek produkowanych lokalnie aut, ale także otwarciem drzwi do eksportu, donosi Reuters.

W oświadczeniu Volvo stwierdziło, że rozpoczęcie produkcji tego modelu zwiększy o około 500 liczbę miejsc pracy w chińskiej fabryce, która wytwarza już model S60L.

Bloomberg

Silny wzrost w Państwie Środka pomógł Volvo odnotować 16-cie kolejnych miesięcy ze wzrostem sprzedaży, choć „bólem głowy” dla marki pozostaje rynek amerykański, do niedawna mający jeden z największych udziałów w strukturze sprzedaży.

Volvo, jedna z ikon szwedzkiej gospodarki, w 2010 r. odsprzedane zostało przez amerykański koncern Ford Motor na rzecz Zhejiang Geely Holding Group. Firma chce do 2020 r. podwoić do 800 tys. roczną sprzedaż i utrzymać udziały w segmencie premium, zdominowanym przez takich rywali jak Mercedes czy BMW.

Na przyszły rok przewidziany jest start sprzedaży zagranicznej wytwarzanych w Chinach pojazdów Volvo. Wpierw mają one trafić na rynek północnoamerykański.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane