Adam Buchajski wezwał do sprzedaży 1,5 mln akcji Sanwilu po 1,62 zł. Tym samym zamierza osiągnąć 46,26 proc. głosów na WZA spółki — poinformowało w środę pośredniczące w wezwaniu Biuro Maklerskie BGŻ.
Przyjmowanie zapisów potrwa od 6 do 20 czerwca.
Obecnie Adam Buchajski wraz z podmiotami zależnymi posiada 200 akcji Sanwilu, co stanowi 0,006 proc. głosów na WZA. W kwietniu Komisja Papierów Wartościowych i Giełd zezwoliła na osiągnięcie przez Buchajskiego 50 proc. głosów na WZA Sanwilu.
Spółka jest największym w Polsce producentem sztucznych skór i materiałów powlekanych. Głównymi jej akcjonariuszami są NFI Zachodni oraz Skarb Państwa.
GPW zawiesiła obrót akcjami spółki na sesji w środę 28 maja. We wtorek na zamknięciu notowań jednolitych kurs akcji Sanwilu wynosił 2,01 zł.