Ruszył Oktoberfest

PAP
opublikowano: 19-09-2009, 19:35

Tradycyjnym odszpuntowaniem pierwszej beczki piwa przez burmistrza Christiana Ude rozpoczął się w sobotę w południe monachijski festyn piwny Oktoberfest.

Tysiące ludzi w tradycyjnych bawarskich strojach ludowych zgromadziło się na monachijskich błoniach, aby wziąć udział w inauguracji 176. już święta piwa, najbardziej międzynarodowego z niemieckich świąt, w czasie którego w ubiegłym roku wypito 6,6 miliona litrów piwa.

Monachijscy szynkarze liczą, że mimo kryzysu ten rok nie będzie gorszy. W zeszłym podczas Oktoberfest bawiło się i ucztowało w mieście przez 16 dni święta 6 milionów Niemców i cudzoziemców. W tym roku meteorolodzy zapowiadają piękną pogodę na cały czas tych świąt Bachusa.

Prezes Niemieckiego Stowarzyszenia Przyjaciół Pocałunku, Marco Wanke, zapowiedział, że postara się pobić swój osobisty rekord i pocałować w ciągu zaledwie 3 dni 10 tysięcy pań.

Nie tyle ze względu na moralność, co wizerunek handlowy i intymność fiesty piwnej właściciele wielkich namiotów spełniających podczas Oktoberfest rolę piwiarni, zapowiedzieli, że w tym roku zabronią reporterom fotografowania wstawionych piwoszy i pań, na które ogólna atmosfera święta działa często w ten sposób, że masowo pozbywają się biustonoszy. Stowarzyszenie Dziennikarzy Bawarii skrytykowało restauratorów za próbę wprowadzenia cenzury.

Ruszył OktoberfestRuszył Oktoberfest

Historia Oktoberfest zaczęła się w 1810 roku od uroczystości weselnych z okazji zaślubin bawarskiego księcia Ludwika I z Teresą von Sachsen-Hildburghausen. Stąd łąka, na której rozbija się tradycyjnie wielkie namioty biesiadne zwie się w Monachium "Theresienwiese".

W przyszłym roku przypada 200-lecie monachijskiego święta piwa

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Po godzinach / Ruszył Oktoberfest