Ruszyły zapisy na golfowy turniej dla młodzieży

DI
opublikowano: 10-05-2016, 15:21

Ruszyły zapisy na odbywający się w dniach 10-12 sierpniana polu golfowym Gradi Golf Club międzynarodowy turniej Faldo Series Poland Championship. Wydarzenie skierowane jest do najbardziej utalentowanych, młodych golfistów z całego świata. Mogą w nim wziąć udział zarówno dziewczyny, jak i chłopcy w wieku od 12 do 21 lat.

Z uwagi na duże zainteresowanie konkursem w Polsce chętni na udział powinni się pospieszyć z decyzją.

Uczestnicy poprzedniej edycji Turnieju
ARC

-  Z grona tych juniorów wyrasta przyszła czołówka golfistek i golfistów, a niektórzy z nich przechodząc na zawodowstwo, już znajdują się w czołówce światowej. Ta młodzież, która będzie tutaj grała w turnieju Faldo Series Poland Championship to przyszłość naszego sportu. Jednakże już dzisiejszy poziom ich gry  przekracza normalny amatorski standard” – mówi Marek Podstolski były prezes, a obecnie honorowy członek  PGA Polska.

W ramach cyklu Faldo Series rozgrywanych jest 38 turniejów rocznie w 28 różnych krajach na całym świecie, począwszy od Europy,  poprzez  południową Amerykę, Środkowy Wschód i Azję.

Rozgrywki z cyklu Faldo są przepustką do gry w wielkim finale, który odbędzie się na jesieni w Stanach Zjednoczonych. Wyniki są zaliczane do Światowego Rankingu Golfistów-Amatorów (WAGR).

Pierwsza edycja turnieju odbyła się w 1996 roku. Pomysłodawcą rozgrywek jest najbardziej utytułowany angielski golfista, były lider światowego rankingu i zwycięzca wielu turniejów na PGA Tour oraz tytułów  wielkoszlemowych – sir Nick Faldo.

Główną ideą Faldo Golf Series  Poland Championship jest stworzenie młodym ludziom w naszym kraju szansy do gry w golfa i rywalizacji na najwyższym światowym poziomie a tym samym wychowanie nowej generacji mistrzów tej dyscypliny.

Faldo Series Poland Championship odbywa się pod patronatem dwóch najważniejszych organizacji golfowych w Polsce, mianowicie: Polskiego Związku Golfa oraz PGA Polska. Po raz kolejny do zaszczytnego grona ambasadorów dołączyli: Jerzy Dudek, Mateusz Kusznierewicz, senator i promotor gry w golfa – Andrzej Person, były prezes PGA Polska i promotor Marek Podstolski oraz znany z kabaretu Ani Mru Mru - Marcin Wójcik.

Gradi Golf Club znajduje się w miejscowości Brzeźno, położonej 30 km od północnej granicy Wrocławia. Gradi Golf Club to przede wszystkim 18-sto dołkowe, mistrzowskie pole golfowe o długości 5437 metrów. Obiekt stanowi integralną część kompleksu, w skład którego wchodzą: 3 obiekty hotelowe, w tym zabytkowy Pałac usytuowany w niezwykle malowniczym parku, Domek Klubowy z restauracją i sklepem golfowym. Obiekt może poszczycić się jedną z najlepszych baz w Polsce dla początkujących golfistów z licznymi miejscami do ćwiczeń, małym polem golfowym jak również szeroką kadrą trenerską. Na miejscu działa również klub tenisowy. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane