Ryanair stawia warunki

MIR
opublikowano: 25-07-2008, 00:00

Irlandzki przewoźnik nie będzie rezygnował z kolejnych tras w Polsce w zamian za niższe opłaty lotniskowe.

Irlandzki przewoźnik nie będzie rezygnował z kolejnych tras w Polsce w zamian za niższe opłaty lotniskowe.

Najpierw Ryanair, tani przewoźnik lotniczy, ogłosił zamknięcie lub zawieszenie kilku połączeń (m.in. Warszawa — Dublin). Potem pojawiły się informacje, że być może linie wycofają się z Polski, co zdementował Michael Cawley, wiceprezes firmy. Zapowiedział jednak, że jeśli opłaty lotniskowe nie zostaną obniżone, przewoźnik zawiesi kolejne połączenia.

Przedstawiciele spółki twierdzą, że wraz z przystąpieniem Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej (PAŻP) do organizacji EUROCONTROL opłaty za start i lądowanie wzrosły o 960 proc., a w 2009 r. mają wzrosnąć o kolejne 40 proc.

— Wstrzymaliśmy także negocjacje z regionalnymi portami na temat utworzenia bazy w Polsce — dodaje Michael Cawley. Grzegorz Hlebowicz, rzecznik PAŻP, przyznaje, że w niektórych portach zwiększono opłaty terminalowe o 960 proc., ale jednocześnie zmniejszono opłaty trasowe ze 190 do 150 zł.

— Suma nie jest znacząco większa od opłat z 2007 r. W 2009 r. obniżymy opłaty — dodaje rzecznik. Jego zdaniem powodem zawieszenia lotów nie są opłaty, ale zmniejszający się popyt na usługi Ryanair.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MIR

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Ryanair stawia warunki