Rynek ma nowego ulubieńca

Sebastian Gawłowski
14-10-2002, 00:00

Inwestorzy w minionym tygodniu mogli przebierać w rekomendacjach. Wszystko za sprawą DM BOŚ, który ujawnił swoje zalecenia dla większości blue chipów oraz kilku ciekawszych średnich spółek. Dodatkowo inwestorzy mogli zapoznać się z typami BDM PKO BP. Większość rekomendacji sugeruje akumulowanie papierów, co oznacza że analitycy obu biur wciąż z dystansem oceniają perspektywy rynku.

Uwagę zwraca rekomendacja „sprzedaj” wydana przez Merrill Lynch dla akcji TP SA. Jest to drugie negatywne zalecenie od renomowanego zachodniego biura dla narodowego operatora. Tymczasem z dnia na dzień kurs spółki poczyna sobie coraz lepiej.

Coraz więcej rozgłosu towarzyszy Groclinowi. Na ostatnim WZA, prezes i jednocześnie największy udziałowiec spółki zdecydował się podzielić władzą w firmie z inwestorami instytucjonalnymi. Rynek przyjął decyzję bardzo pozytywnie podbijając kurs jej akcji. Groclin znalazł się w czołówce liderów wzrostów, jednak najwięcej w ubiegłym tygodniu zarobić można było na papierach Szeptela i Netii. Wydaje się, że największy udział w tych zwyżkach mieli spekulanci znudzeni przedłużającym się marazmem na giełdzie. Na drugim biegunie znalazły się papiery IB System i Espebepe, które borykają się z problemami operacyjnymi. Mocny spadek zanotował również wrześniowy lider wzrostów — 7Bulls.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sebastian Gawłowski

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Rynek ma nowego ulubieńca