Rynek odwrócił się od IT

Marek Druß
opublikowano: 04-04-2001, 00:00

Rynek odwrócił się od IT

Zdecydowanie najgorzej zakończyły miniony kwartał spółki informatyczne i telekomunikacyjne, których subindeksy WIG-Info i WIG-Telekom straciły odpowiednio 44 i 35 proc. wartości

Pogorszenie sytuacji rynkowej udziałów spółek technologicznych, które ma miejsce niemal na wszystkich giełdach świata, doprowadziło do redukcji wartości TechWIG-u o 40 proc. Oczywiście podobnie musiało się stać z wartością akcji spółek, które wchodzą w skład indeksu.

Spośród czterech największych spółek wchodzących w skład TechWIG-u najsłabiej zakończyły kwartał udziały nowosądeckiego Optimusa. Papiery spółki staniały w ciągu trzech ostatnich miesięcy o blisko 57 proc. Z dużym prawdopodobieństwem wpływ na tak znaczną przecenę papierów spółki miała transakcja między BRE Bankiem i ITI, której niejasne zasady pogorszyły postrzeganie jej akcji przez inwestorów.

Znaczna przecena spotkała także akcje Elektrimu. Udziały holdingu staniały w trakcie trzech miesięcy o 46 proc. Tu również na postrzeganie sytuacji spółki duży wpływ miały i mają perturbacje ze zmianami w zarządzie firmy.

Podobną do Elektrimu skalę spadku wartości notują udziały Prokomu. Wydaje się, że w przypadku spółki Ryszarda Krauzego główną przyczyną przeceny jest odwrót inwestorów od papierów spółek z sektora IT.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druß

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Rynek odwrócił się od IT