Rząd przewiduje spadek inflacji

Reuters
opublikowano: 31-01-2001, 00:00

Rząd przewiduje spadek inflacji

Rząd przewiduje, że inflacja rok do roku spadnie na koniec marca do około 7 proc., z 8,5 proc. w grudniu 2000 r. W pierwszym kwartale 2001 roku ma ona wynieść średnio 7,5 proc, co nieco odbiega od wcześniejszych szacunków Rządowego Centrum Studiów Strategicznych.

— Schodzimy z grudniowej inflacji wysokości 8,5 proc. o cały punkt procentowy. W marcu będzie to około 7 proc. — przewiduje Tadeusz Chrościcki, dyrektor Departamentu Monitorowania i Analiz RCSS.

W drugiej połowie roku inflacja ma spaść jeszcze bardziej.

— W lipcu, sierpniu i wrześniu tego roku będziemy mieli ujemny wskaźnik inflacji — zapowiada Jerzy Kropiwnicki, szef RCSS.

Rząd założył w budżecie, że inflacja rok do roku spadnie w grudniu 2001 r. do 6,6 proc. Cel inflacyjny Rady Polityki Pieniężnej wynosi 6-8 proc. Wcześniej Ministerstwo Finansów podawało, że oczekuje na koniec lutego spadku inflacji poniżej 8 proc. Reuters

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Reuters

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Rząd przewiduje spadek inflacji