“Rząd USA zbankrutował”

MD
opublikowano: 18-10-2010, 21:15

Nie tylko quasi-państwowe spółki, jak Fannie Mae i Freddie Mac, są bankrutami, twierdzi Eric Sprott, szef Sprott Asset Management.

- Rzeczywistość jest taka, że rząd USA zbankrutował – powiedział Sprott. – Jeśli wziąć wszystkie nie mające finansowania należności, ich kwota sięgnie 60-100 bln USD, to widać, że nie ma sposobu, aby zostały zapłacone – dodał.

Co się zatem stanie?

- Będą musieli nie uznać niektórych zobowiązań, tak jak robią to inne rządy – powiedział jeden z najbardziej znanych kanadyjskich inwestorów.

Sprott nie wierzy, że polityka monetarna może pomóc w obecnej sytuacji.

- Historia uczy, że nie powinniśmy ufać rządowi, dlaczego więc mamy wierzyć pieniądzom, które jak twierdzi rząd, są coś warte, kiedy historia rządów to jedna po drugiej wielka złamana obietnica – twierdzi Sprott. 

Jego zdaniem, w obecnej sytuacji najatrakcyjniejszą inwestycją są aktywa, które mogą być wykorzystane jako środki wymiany, czyli złoto, srebro i inne metale szlachetne.

- To jest kategoria, jaka według mnie jest najlepsza pod względem “trzymania wartości” – powiedział Sprott.

MD, moneynews.com

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD

Polecane