Rzymska ekoniedziela

  • DI
opublikowano: 14-01-2019, 22:00

W ostatnich dniach w Wiecznym Mieście smog podniósł się do tak krytycznego poziomu, że władze ogłosiły ekologiczną niedzielę, wprowadzając zakaz jazdy dla większości samochodów.

Zakaz ruchu obowiązywał w godzinach od 7.30 do 12.30 i od 16.30 do 20.30. Nie dotyczył tych z silnikiem benzynowym Euro 6, elektrycznych i hybrydowych, a także na metan i gaz płynny LPG. Mandat za złamanie zakazu wynosił 164 EUR. Pierwsza w tym roku niedziela bez samochodu wzbudziła protesty handlowców, bo przypadł w drugi weekend zimowych wyprzedaży. Ich zdaniem, opracowując kalendarz dni bez samochodu władze miasta powinny brać pod uwagę także zainteresowanie klientów okazjami w sklepach oraz potrzebami ich właścicieli.

Zarząd miasta, który dodatkowo zarządził, że urządzenia grzewcze w budynkach nie mogą być nastawione na temperaturę wyższą niż 18 stopni, wyjaśnił zaś, że celem zakazu ruchu jest ograniczenie coraz bardziej dotkliwej emisji trujących substancji i uwrażliwienie mieszkańców na kwestie związane z ochroną środowiska.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu