S&P500 wraca na rekord

Główne indeksy zza oceanu wróciły do zwyżek, po tym, jak przez kilka sesji S&P500 kontynuował płaską korektę.

Wtorkowa sesja na giełdzie nowojorskiej przebiega pod znakiem wychodzenia indeksów z korekty. Po dwóch i pół godziny handlu S&P500 rośnie o 0,5 proc., Dow Jones zyskuje 0,2 proc., a Nasdaq utrzymuje się dwie trzecie proc. nad kreską. Nastroje wspierają przyzwoite dane z globalnej gospodarki. Niemiecki indeks koniunktury ZEW niespodziewanie wzrósł do 11,5 punktu. Nieco wyższa od prognoz była jednak inflacja producentów w USA.

- Nastroje inwestorów i konsumentów są dosyć dobre. Uwagę na sobie skupiają transakcje fuzji i przejęć, a kolejne dane z gospodarki amerykańskiej wskazują na stabilizację – komentował dla Bloomberga Omar Aguilar, główny zarządzający towarzystwa Charles Schwab IM.

Odbija się indeks małych spółek Russell2000, który w poniedziałek stracił aż 0,8 proc., w związku z  obawami przed recesją w Japonii. 1,4 proc. traci jednak Home Depot. Wbrew oczekiwaniom inwestorów spółka nie poprawiła prognozy wyników na bieżący rok.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg
None
None
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski

Polecane