S&P500 wyszedł na zero

Dzięki wtorkowym zwyżkom główny indeks giełdy nowojorskiej zdołał odrobić resztę notowanych w skali całego roku strat.

Wtorkowa sesja za oceanem przebiega po myśli kupujących S&P500 rośnie o 0,9 proc., Dow Jones zyskuje 1,0 proc., a Nasdaq utrzymuje się 1,1 proc. nad kreską. Przy niskich obrotach rynek do góry ciągnie sektor technologiczny. Alphabet, spółka-matka Google, zyskuje blisko 2 proc. Mimo 2,8-procentowej zwyżki cen ropy w tyle za rynkiem pozostawała branża naftowa. Notowania Chevrona idą wprawdzie w górę o 1,2 proc., jednak kurs Exxon Mobil utrzymuje się na zaledwie ćwierćprocentowym plusie.

- Większości traderów zależy tylko na tym, żeby dociągnąć do czwartku, zakończyć ten pozostawiający niedosyt rok i zacząć od nowa w poniedziałek – komentował w wypowiedzi dla Bloomberga Michael James, dyrektor w biurze maklerskim Wedbush Securities.

Straty ochoczo odrabiali inwestorzy europejscy. Frankfurcki DAX poszedł do góry o 1,9 proc., a paryski CAC40 zyskał 1,8 proc. Oba indeksy zanotowały na zamknięciu najwyższe pułapy od trzech tygodni. 1,0-procentową zwyżkę zanotował WIG. Dla głównego indeksu warszawskiego parkietu była to już dziewiąta z rzędu wzrostowa sesja.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / S&P500 wyszedł na zero