Są chętni na Kraśnik

GRA
opublikowano: 22-07-2009, 00:00

Rusza prywatyzacja zakładu Fabryki Łożysk Tocznych w Kraśniku. Zainteresowany jest Impexmetal i Complex.

Rusza prywatyzacja zakładu Fabryki Łożysk Tocznych w Kraśniku. Zainteresowany jest Impexmetal i Complex.

Skarb państwa chce sprywatyzować jeden z zakładów wchodzących w skład grupy Fabryki Łożysk Tocznych Kraśnik. Chodzi o w 100 proc. zależny Zakład Łożysk Wielkogabarytowych w Kraśniku. Ministerstwo Skarbu Państwa ogłosiło właśnie przetarg na wszystkie udziały, a cenę wywoławczą ustaliło na 15 mln zł. Chętni już są.

— Jesteśmy zainteresowani przystąpieniem do tego przetargu — mówi Jerzy Popławski, członek zarządu Impexmetalu.

Impexmetal to metalurgiczna grupa kontrolowana przez Romana Karkosika. Wśród spółek zależnych ma FŁT — firmę handlującą łożyskami na całym świecie.

Zainteresowanie przetargiem zadeklarował też — za pośrednictwem służb prasowych — Complex, łódzki producent i dystrybutor łożysk tocznych. Firma jest ostatnio aktywna na rynku przejęć — na początku lipca kupiła za 6 mln zł dwie spółki z grupy Celma (specjalizujące się w wiertarkach), a kilka dni temu złożyła wstępną ofertę zakupu prywatyzowanej spółki Polmozbyt. Teraz szykuje się do rywalizacji o Kraśnik.

W 2008 r. zakład osiągnął 23 mln zł przychodów, 2,1 mln zł zysku operacyjnego i 1,2 mln zł zysku netto. W tym roku boryka się ze spadkiem zamówień, ale udaje mu się poprawiać rentowność. Po pierwszym półroczu ma 10 mln zł sprzedaży, wynik operacyjny sięgnął 1,6 mln zł, a netto wyniósł 0,85 mln zł.

— Zarabiamy więcej, bo wchodzimy w nisze rynkowe i sprzedajemy wyspecjalizowane łożyska. Stąd wyższe marże — wyjaśnia prezes Paweł Studziński.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GRA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy