Sąd ogłosił upadłość Strunbetu

Grzegorz Zięba
05-03-2003, 00:00

Tarnów. Sąd rejonowy w Tarnowie ogłosił upadłość spółki Strunbet z Bogumiłowic (powiat tarnowski). Na syndyka wyznaczono Zbigniewa Przygodę. Długi Strunbetu przekroczyły 5 mln zł. Wartość majątku spółki jest wyceniona na 5,3 mln zł.

— Głównym powodem ogłoszenia upadłości były straty, jakie spółka ponosiła od lat — twierdzi Andrzej Łuszpak, były prezes Strunbetu.

Strunbet jest jednym z głównych dostawców podkładów dla linii kolejowych i tramwajowych. Produkuje także płyty drogowe i żelbetowe. W firmie zatrudnione są 84 osoby. W 2000 r. 75 proc. udziałów w spółce przejęła czeska firma ŽPSV Uhrosky Ostroh, potentat w produkcji podkładów kolejowych. Reszta należała do Skarbu Państwa. Czesi zainwestowali w zakład 2,5 mln zł. Po dwóch latach uznali polski rynek za mało atrakcyjny i przestali zabiegać o rozwój spółki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Zięba

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Sąd ogłosił upadłość Strunbetu