Sainsbury podnosi prognozę zysków

ARŻ, Bloomberg
opublikowano: 06-07-2021, 10:20

Brytyjska sieć supermarketów podniósł swoje całoroczne prognozy zysków, potwierdzając tym samym zwyżkowe trendy w handlu.

Sainsbury spodziewa się, że w tym roku fiskalnym wygeneruje zysk w wysokości 660 mln GBP. W poprzedniej prognozie zakładano, że będzie to 620 mln GBP. Sieć odnotowała lepszą niż oczekiwano sprzedaż artykułów spożywczych i odzieży, która wzrosła o 1,6 proc. w ciągu 16 tygodni do 26 czerwca.

Sprzedaż internetowa również utrzymywała się na wysokim poziomie, wzrastając w tym okresie o 29 proc., chociaż Sainsbury przyznał, że popyt na zakupy online stopniowo spadał ze szczytowych poziomów podczas pandemii ze względu na zniesienie części obostrzeń i postęp programu szczepionkowego.

Dobre wyniki drugiej co do wielkości sieci supermarketów w Wielkiej Brytanii pomagają zrozumieć, dlaczego brytyjska branża handlowa wzbudza zainteresowanie funduszy private equity. Do tej pory firmy były wyceniane stosunkowo tanio, pomimo gwałtownego wzrostu przychodów w okresie pandemii. Obecnie o przejęcie konkurencyjnej sieci, Morrisons, walczą aż trzy podmioty.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane