Samar: spada import używanych samochodów

DI, PAP
10-03-2010, 06:25

Od początku roku do końca lutego w Polsce zarejestrowano po raz pierwszy 84 562 sprowadzone z zagranicy używane auta. Jest to o 7 proc. mniej niż w roku ubiegłym - podał instytut Samar.

W lutym, w stosunku do stycznia, liczba sprowadzonych i zarejestrowanych używanych aut zwiększyła się jednak o 18,5 proc., a w porównaniu z lutym ubiegłego roku - o 6 proc.

Giełda samochodowa
Zobacz więcej

Giełda samochodowa

Zdaniem ekspertów Samaru, spadek liczby rejestrowanych aut używanych jest wynikiem oddziaływania kilku czynników, z których istotne są zła pogoda oraz mocniejszy złoty, który sprawił, że opłacalność importu wielu aut znacznie się zmniejszyła.

Wśród sprowadzonych aut 46 proc. stanowią samochody w wieku ponad 10 lat. Auta w wieku od czterech do 10 lat - to 45 proc. importu, natomiast najmłodsze - do czterech lat - zaledwie 9 proc.

Liderem wśród najchętniej sprowadzanych z zagranicy używanych aut pozostaje Volkswagen - zarejestrowano od początku roku 15,7 tys. aut tej marki, o 4,2 proc. mniej niż rok wcześniej. Wiceliderem jest Opel - 10,3 tys. samochodów (spadek o 10,7 proc.). Trzy kolejne miejsca zajmują - z podobnymi wynikami rzędu 6,8-7,5 tys. sztuk - Renault, Ford i Audi. Dalsze pozycje należą do marek: BMW, SEAT, Mercedes, Peugeot i Toyota

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Motoryzacja / Samar: spada import używanych samochodów