Samolot tylko dla prezydenta

PAP
opublikowano: 23-10-2008, 06:22

Polacy nie chcą, by w przyszłości dochodziło do kolejnych gorszących kłótni o rządowy samolot. W sondażu zrealizowanym dla "Rzeczpospolitej" przez GfK Polonia 56 proc. ankietowanych uznało, że prezydent powinien mieć własną maszynę.

40 proc. badanych było zdania przeciwnego, a 4 proc. nie umiało sprecyzować swej opinii. Sondaż przeprowadzono na próbie 500 dorosłych Polaków.

Zdaniem psychologa społecznego prof. Janusza Czapińskiego z Uniwersytetu Warszawskiego Polacy dają w ten sposób władzom jasno do zrozumienia, że nie życzą sobie by kiedykolwiek w przyszłości dochodziło do kłótni o samolot, jakie można było obserwować w minionym tygodniu. Nie chcą, by w ten sposób narzucać prezydentowi gdzie ma jeździć.

Szef Kancelarii Prezydenta Piotr Kownacki do wyników sondażu podchodzi ostrożnie. Zapewnia, że Pałac Prezydencki nie myśli o kupnie własnej maszyny.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Samolot tylko dla prezydenta