Samoobrona chce resortu gospodarki, infrastruktury lub rolnictwa

Internet Securities
opublikowano: 28-10-2005, 08:40

Samoobrona chce stworzyć koalicję z Prawem i Sprawiedliwością (PiS) i uzyskać w rządzie stanowisko ministra gospodarki, infrastruktury lub rolnictwa, zadeklarował szef tej partii Andrzej Lepper.

Samoobrona chce stworzyć koalicję z Prawem i Sprawiedliwością (PiS) i uzyskać w rządzie stanowisko ministra gospodarki, infrastruktury lub rolnictwa, zadeklarował szef tej partii Andrzej Lepper.

„Nas interesuje gospodarka, infrastruktura, rolnictwo. Ja marzę o tym, żeby rządzić Polską” – powiedział Lepper, cytowany przez radiową Jedynkę w piątek.

W środę Platforma Obywatelska (PO) zerwała rozmowy o budowaniu koalicji z PiS-em po tym, jak PiS przeforsował swojego kandydata na marszałka Sejmu, odrzucając kandydata PO. Według Platformy, oznaczało to złamanie ustaleń koalicyjnych.

Szef PO Donald Tusk zarzucił PiS-owi w czwartek, że już po pierwszej turze wyborów prezydenckich partia ta rozpoczęła negocjacje z Samoobroną.

Jednakże prezes PiS-u Jarosław Kaczyński i desygnowany na premiera Kazimierz Marcinkiewicz zapewniają, że Prawo i Sprawiedliwość jest zainteresowane jedynie koalicją z PO lub stworzeniem rządu mniejszościowego. Marcinkiewicz zapowiedział, że przedstawi skład rządu – koalicyjnego lub mniejszościowego – w poniedziałek.

PO zarzuca PiS-owi, że liczy na poparcie m.in. Samoobrony dla rządu mniejszościowego – czego dowodem ma być m.in. poparcie partii Leppera przy wyborze marszałka Sejmu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Samoobrona chce resortu gospodarki, infrastruktury lub rolnictwa