Samorząd szuka dewelopera

Anna Pronińska
opublikowano: 25-07-2011, 00:00

Murowana Goślina chce postawić mieszkania w PPP. Wcześniej nie udało się to w Oławie i Bolesławcu.

Murowana Goślina chce postawić mieszkania w PPP. Wcześniej nie udało się to w Oławie i Bolesławcu.

O pomyśle budowy mieszkań w trybie partnerstwa publiczno-prywatnego władze wielkopolskiej gminy mówiły już dwa lata temu. W ubiegłym tygodniu przeszły od słów do czynów, a samorząd szuka partnerów w trybie przetargu w koncesji. Wartość prac oszacowano na 8,9- -10,6 mln zł netto.

— Już wcześniej miejscowe firmy wyrażały zainteresowanie przedsięwzięciem. Mam nadzieję, że uda nam się także ściągnąć deweloperów z innych części Polski — mówi Marlena Zalesna–Tytyk, kierownik w biurze zamówień publicznych urzędu miasta i gminy Murowana Goślina.

Podobne inwestycje wcześniej chciały realizować dolnośląskie miasta Oława i Bolesławiec. W pierwszym przypadku strony nie doszły do porozumienia z partnerem prywatnym, a w drugim nie było chętnych.

Przedmiotem koncesji w Murowanej Goślinie są: rozbiórka trzech budynków mieszkalnych oraz zaprojektowanie i wybudowanie jednego lub więcej budynków, w których znajdzie się co najmniej 60 lokali. Do części z nich prawo koncesjonariusza będzie ograniczone — tzn. będzie on wynajmować mieszkania osobom wskazanym przez samorząd po gminnych stawkach. Zadaniem partnera prywatnego będą m.in. utrzymanie i zarządzanie budynkami oraz zasiedlenie większości lokali. Jego wynagrodzeniem będzie czynsz. Termin wykonania prac wyniesie 36 miesięcy. Umowa PPP maksymalnie ma trwać 30 lat.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Pronińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu