Samorządy już tną

PAP
02-02-2012, 09:14

Samorządy, uprzedzając realizację reguły wydatkowej ograniczającej możliwość zadłużania się, już tną wydatki – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Polega to m.in. na likwidacji etatów, grupowych zakupach im walczą o zmiany w prawie, by np. łatwiej móc sprzedawać drogie w utrzymaniu lokale. Warszawa stawia na zakupy grupowe, co ma przynieść oszczędności na rachunkach za energię milion złotych i konsoliduje telekomunikacyjne umowy ponad tysiąca jednostek miejskich. Z kolei Kraków w niektórych dzielnicach skraca godziny oświetlania ulic, co ma przynieść 2 mln zł oszczędności. W większości miast zamrożone są pensje urzędnicze, część planuje zwolnienia grupowe i ogranicza fundusze na funkcjonowanie urzędów.

W pięciu największym miastach oszczędności mają sięgnąć co najmniej kilkudziesięciu milionów złotych – czytamy w gazecie.

Są jednak miasta, które na regułę wydatkową w tym roku się nie szykują.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Samorządy / Samorządy już tną