Samorządy razem po prąd

TM
opublikowano: 17-08-2012, 00:00

Aż 111 jednostek samorządowych z dwóch województw utworzyło grupę zakupową.

Co łączy gminę Kobierzyce, szpital powiatowy w Dzierżonowie, Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania w Lubinie i Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju? Wiara, że w grupie energię można kupić taniej. W imieniu aż 111 jednostek samorządu terytorialnego (JST) prezydent Lubina (woj. dolnośląskie) ogłosił przetarg na wspólny zakup prądu.

— To blisko połowa wszystkich jednostek samorządowych województwa dolnośląskiego i ponad jedna trzecia lubuskiego — informują przedstawiciele lubińskiego magistratu. Szacunkowa wartość przetargu to 48,2 mln zł netto.

— Szacujemy, że łączne oszczędności wszystkich uczestników przetargu powinny w 2013 r. wynieść ponad 6 mln zł — informują przedstawiciele lubińskiego urzędu miasta. Grupy zakupowe są coraz bardziej popularne. W piątek przetarg ogłosił prezydent Świętochłowic, który reprezentuje 20 śląskich i zagłębiowskich samorządów oraz 41 komunalnych spółek i instytucji. Na Mazowszu aktywnością wykazuje się Mazowiecka Agencja Energetyczna.

32 Tyle jednostek samorządowych uczestniczyło w ubiegłorocznych zakupach pod flagą Lubina.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: TM

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu