Samsung chce także budować

Małgorzata Grzegorczyk
opublikowano: 03-08-2009, 07:20

Znamy kolejny punkt negocjacji firm AGD. Jeśli Amika dogada się z Koreańczykami co do sprzedaży fabryk, Samsung może postawić kolejny zakład.

W branży AGD — od poddostawców przez dystrybutorów po producentów — aż huczy od plotek o zakupie fabryk Amiki przez Samsunga. Jako pierwszy o możliwościach współpracy informował "PB". Ostatnio "Parkiet" podał, że w grę wchodzi sprzedaż dwóch fabryk: lodówek i pralek, które znajdują się we Wronkach pod Poznaniem. Nasze źródła twierdzą, że Samsung może nie tylko zainwestować w te dwa zakłady, ale zbudować kolejny. Taki scenariusz jest bardzo prawdopodobny.

— To świetny moment na przejęcia. Samsung mógłby dzięki nim zapewnić sobie moce produkcyjne i eksportować do Europy Zachodniej. Gdyby koncern miał budować nową fabrykę, mógłby to być zakład produkujący również lodówki lub pralki, bo w tych produktach Koreańczycy są bardzo mocni — twierdzi specjalista z branży AGD.

— Nie mam oficjalnych informacji. Słyszałem, że trwają zaawansowane rozmowy i — o ile dojdzie do porozumienia — nie należy spodziewać się "zwinięcia" fabryki i ograniczenia produkcji, ale wręcz przeciwnie — rozbudowy — mówi Rafał Zimny, zastępca burmistrza Wronek.

Co ciekawe, już za chwilę rozbudowa będzie w zasięgu ręki.

— Przygotowywane studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta i gminy Wronki, które powinno być gotowe w październiku, uwzględnia teren o powierzchni 16 ha, który bezpośrednio sąsiaduje z podstawową lokalizacją zakładu Amiki, pod ewentualną rozbudowę — przyznaje Rafał Zimny.

Dzisiaj zakład zajmuje 46,6 ha, 35 ha w jednej, a reszta w drugiej części miasta. Amica ma fabryki kuchni, armatury (płyty grzejne), lodówek i pralek.

Więcej na ten temat w poniedziałkowym "Pulsie Biznesu".

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Samsung chce także budować