Samsung chwali się superszybkim Wi-Fi

opublikowano: 12-10-2014, 10:05

Samsung Electronics, południowokoreański giganta segmentu elektroniku użytkowej twierdzi, ze opracował technologię superszybkiego Wi-Fi, która może zwiększyć szybkość transmisji danych pięciokrotnie wobec maksymalnych (teoretycznych) pułapów na jakie pozwalają istniejące obecnie urządzenia, informuje Bloomberg.

Technologia 60 GHz Wi-Fi pozwoli na przesłanie np. 1 gigabajtowego materiału wideo pomiędzy urządzeniami w mniej niż trzy sekundy, jednocześnie umożliwiając przesył strumieniowy  nieskompresowanego wideo w wysokiej rozdzielczości w czasie rzeczywistym, wynika z informacji opublikowanej przez firmę z Suwon

Jak podkreślił Samsung, technologia usuwa lukę między prędkościami teoretycznymi a uzyskiwanymi obecnie w rzeczywistości. Pozwala na osiągnięcie realnych prędkości przewyższających 10-krotnie osiągane w rzeczywistości, a nie teoretycznie przez obecne na rynku sprzęty.

"Samsung zniósł kolejna barierę technologiczną i wdraża ją do komercyjnych zastosowań” – ocenia Kim Chang Yong, szef centrum badań i rozwoju Samsunga.

Dodał, iż oczekuje, że nowe rozwiązanie 60 GHz Wi-Fi wejdzie na rynek popularnych sprzętów w przyszłym roku. Firma zamierza zastosować nową technologię do szerokiej gamy produktów, w tym urządzeń audio-wizualnych i medycznych oraz sprzętu telekomunikacyjnego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane