Samsung zakończył produkcję smartfonów w Chinach

opublikowano: 02-10-2019, 12:10

Samsung Electronics zakończył produkcję telefonów komórkowych w Chinach, donosi Reuters. Wśród głównych przyczyn takiej decyzji wymienia się rosnącą konkurencję ze strony krajowych rywali na największym rynku smartfonów na świecie.

Zamknięcie ostatniej chińskiej fabryki telefonów Samsunga nastąpiło w trzy miesiące po tym, jak w czerwcu koreański gigant ograniczył produkcję w fabryce zlokalizowanej w południowym mieście Huizhou i pod koniec 2018 r. zawiesił działalność w innej chińskiej fabryce. 

Jeden ze smartfonów marki Samsung
Zobacz więcej

Jeden ze smartfonów marki Samsung fot. Bloomberg

Z danych firmy Counterpoint wynika, że udział południowokoreańskiej firmy w rynku chińskim zmniejszył się do zaledwie 1 proc. w pierwszym kwartale br. z około 15 proc. w połowie 2013 r. Firma zdecydowanie przegrywa z szybko rozwijającymi się markami chińskimi, takimi jak Huawei Technologies czy Xiaomi. 

Samsung to największy na świecie producent smartfonów. W ostatnich latach rozwija produkcję tych urządzeń w krajach oferujących niższe koszty m.in. w Indiach i Wietnamie.

bc64433c-8c2e-11e9-bc42-526af7764f64
Puls Innowacji
Najważniejsze informacje o rozwoju i finansowaniu nowych technologii. Ciekawostki ze świata gigantów, start-upów i funduszy VC
ZAPISZ MNIE
Puls Innowacji
autor: Anna Bełcik
Wysyłany raz w tygodniu
Anna Bełcik
Najważniejsze informacje o rozwoju i finansowaniu nowych technologii. Ciekawostki ze świata gigantów, start-upów i funduszy VC
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy