Santander BM wierzy w CD Projekt

GSU
opublikowano: 07-07-2019, 22:00

W piątek po południu kurs CD Projektu zyskiwał 1,5 proc.

Wpływ na nastroje inwestorów mogła mieć rekomendacja Santander BM, w której cena docelowa została podwyższona do 255 zł za szt. W nowym raporcie analityk Grzegorz Balcerski podtrzymał rekomendację „kupuj”, podwyższając cenę docelową akcji spółki do 255 zł z 250 poprzednio. Obecność znanego aktora Keanu Reevesa pomogła zbudować sukces marketingowy „Cyberpunka 2077” i dotrzeć do milionów graczy, potencjalnych nabywców. Trailer gry z tegorocznych targów E3 obejrzało już więcej osób niż poprzedni przez rok.

„Wierzymy, że znakomity performance podczas targów E3 z występem Keanu Reevesa na czele, uwiarygodnia nasze ambitne prognozy dotyczące wolumenów Cyberpunka. Szacujemy, że obecnie konsensus rynkowy pozostaje w tyle za naszymi prognozami, dlatego widzimy dalszą przestrzeń dla jego podnoszenia się. Ponieważ jego korelacja z wartością rynkową firmy jest bardzo wysoka, przewidywany ruch powinien mieć również pozytywny wpływ na cenę akcji spółki” — napisano w raporcie.

Santander BM spodziewa się, że w 2020 r. „Cyberpunk 2077” sprzeda się w liczbie 29 mln szt. Uważa, że konsens zakładający sprzedaż 21 mln szt. gry w 2020 r. jest niedoszacowany. Prognozuje wypracowanie przez spółkę w 2020 r. 2,2 mld zł zysku netto, a rok później 1,87 mld zł.

987c9ee0-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Rynek gier
Newsletter z wiadomościami nt. branży gamingowej oraz polskich producentów gier komputerowych.
ZAPISZ MNIE
Rynek gier
autor: Grzegorz Suteniec
Wysyłany raz w tygodniu
Grzegorz Suteniec
Newsletter z wiadomościami nt. branży gamingowej oraz polskich producentów gier komputerowych.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GSU

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy