Czytasz dzięki

Santander Consumer Bank zwolni do 430 osób

opublikowano: 11-03-2020, 10:14

Zwolnienia grupowe potrwają do końca marca przyszłego roku - dowiedział się portal Bankier.pl.

"Santander Consumer Bank planuje likwidację maksymalnie 430 miejsc pracy do 31 marca 2021 roku. Planowana restrukturyzacja zatrudnienia jest odpowiedzią Banku na zmieniające się otoczenie rynkowe, oczekiwania Klientów i potrzebę dalszej poprawy efektywności działania” - mówi Dariusz Józefiak z biura prasowego SCB, w rozmowie z Bankier.pl.

Banco Santander
Zobacz więcej

Banco Santander fot. Bloomberg

Redukcja etatów to efekt kurczącej się sieci oddziałów banku i transformacji. Dariusz Józefiak tłumaczy w rozmowie z portalem, że „bank reorganizuje stacjonarną sieć sprzedaży w celu odzwierciedlenia zmniejszającego się zapotrzebowania na obsługę kasową oraz inne operacje przeprowadzane w placówkach”. Dodaje, że SCB „kładzie duży nacisk na rozwój procesów zdalnych, dostępnych zarówno w internecie, jak i bankowości mobilnej, co wpływa na automatyzację wielu procesów back office i powoduje konieczność przeprowadzenia zmian również w centrali Banku”.

SCB działa w 321 placówkach na terenie całego kraju.

Według danych na koniec 2019 r. bank zatrudniał 2,5 tys. osób. 

Santander Consumer Bank należy do hiszpańskiej Grupy Santander. Grupa jest obecna na polskim rynku od 2001 r., jednak marka Santander Consumer Bank pojawiła się w roku 2006 r.  

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karolina Wysota

Polecane