Santander przejmuje aktywa Wirecardu za 100 mln EUR

opublikowano: 17-11-2020, 13:14

Hiszpański Banco Santander przejmuje platformę technologiczną i inne wyspecjalizowane aktywa niemieckiego operatora płatności Wirecard za ponad 100 mln EUR, donosi Yahoo Finance.

O kupnie aktywów upadłego w czerwcu niemieckiego fintechu poinformował jego administrator Michael Jaffe. Wartość transakcji podał niemiecki dziennik Süddeutsche Zeitung.

Jaffe poinformował, że ok. 500 pracowników Wirecardu w Aschheim pod Monachium dołączy do zespołu Santandera.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

18 czerwca Wirecard, gwiazda wśród niemieckich fintechów, poinformował, że audytor nie chce zatwierdzić jego sprawozdania finansowego, bo nie może doliczyć się 1,9 mld EUR. Szybko okazało się, że to kwota wynikająca z oszustw księgowych w spółce. 25 czerwca rozpoczęła się procedura upadłościowa Wirecardu. Spółka była winna wówczas 3 mld EUR wierzycielom. Przez kilka miesięcy jej administrator sprzedał główny biznes Wirecardu, a także jego spółki zależne w Brazylii, Rumunii i Północnej Ameryce. Transakcja z Santanderem ma być zamknięta do końca tego roku po wcześniejszym wydaniu zgody przez regulatora.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Yahoo Finance

Polecane