Sare wchodzi do Niemiec

Specjalizująca się w e-marektingu firma utworzyła za Odrą spółkę-córkę. To początek ekspansji zagranicznej w jej wykonaniu.

Sare wchodzi na rynek niemiecki. Warszawska firma założyła u naszych zachodnich sąsiadów firmę Sare GmbH.

- Kontrakty zagraniczne przynoszą ponad 25 proc. przychodów firmy. Chcemy by ten udział rósł. Poznaliśmy już lepiej wymagania na rynkach za naszą zachodnią granicą. Uzbrojeni w tę wiedzę i doświadczenie postanowiliśmy rozpocząć kolejny etap ekspansji zagranicznej – tłumaczy założenie oddziału w Niemczech Tomasz Pruszczyński, prezes Sare.

W jego ocenie rynek niemiecki jest najbardziej perspektywiczny i wymaga fizycznej obecności.

- Cieszę się, że dołączamy do grona polskich spółek realizujących z powodzeniem strategię ekspansji zagranicznej – podkreśla Tomasz Pruszczyński.

Niemiecka spółka będzie odpowiedzialna za obsługę obecnych i przyszłych klientów Sare na rynku niemieckim. Wsparcie technologiczne będzie zapewniane przez polskich informatyków zdalnie, z centrali Sare w Rybniku.

Notowana na NewConnect Sare do końca roku chciałaby się przenieść na główny rynek. W ubiegłym roku przychody spółki wyniosły 25 mln zł wobec 14,5 mln zł rok wcześniej. Z kolei zysk netto w tym okresie wzrósł do 1,34 mln zł z 0,45 mln zł w 2013 roku.


© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mariusz Gawrychowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Media / Sare wchodzi do Niemiec