SAS ma nowe połączenia międzynarodowe

Karolina Guzińska
opublikowano: 01-06-2001, 00:00

SAS ma nowe połączenia międzynarodowe

Wraz z wprowadzeniem letniego rozkładu lotów, Skandynawskie Linie Lotnicze rozpoczęły ekspansję na trasach międzynarodowych. To największy w historii SAS rozwój połączeń.

12 maja SAS uruchomił połączenie na trasie Kopenhaga-Waszyngton. Początkowo Skandynawskie Linie Lotnicze będą obsługiwały 5 lotów tygodniowo na tej trasie, a od 28 czerwca ruch zostanie zwiększony do jednego lotu codziennie. Latem tego roku SAS rozpocznie eksploatację nowej floty: Airbusów A330 i A340 na trasach międzykontynentalnych. Maszyny te są o 50 proc. większe od obecnie używanych Boeingów 767 i stopniowo będą je zastępować.

Ekspansja SAS obejmie również Wyspy Brytyjskie. Skandynawski przewoźnik uruchamia dodatkowo poranny i wieczorny lot do Londynu oraz bezpośrednie połączenie na trasie Sztokholm-Dublin. Stolica Irlandii stała się w ostatnim czasie bardzo ważnym kierunkiem podróży biznesowych, dlatego otwarto dwa połączenia dziennie. Irlandia jest coraz popularniejsza również wśród turystów, którzy najczęściej podróżują w weekendy. Z tego względu weekendowa oferta SAS na tej trasie zostanie poszerzona o samoloty z większą liczbą miejsc.

W związku z przewodnictwem Szwecji w Unii Europejskiej, bardzo ważnym portem stała się Bruksela. Obecnie SAS oferuje 5 dziennych połączeń ze Sztokholmem. Ponieważ Nicea stała się ostatnio turystyczną atrakcją, w sezonie letnim SAS uruchomi dzienne połączenie do Nicei ze Sztokholmu.

Rozwój sieci połączeń SAS nie ominął także Polski. Rosnące zapotrzebowanie na dodatkowe połączenia lotnicze ze Skandynawią, spowodowało wprowadzenie nowych połączeń na trasie Gdańsk-Kopenhaga i Wrocław- -Kopenhaga.

Do roku 2005 grupa SAS spodziewa się 50-procentowego wzrostu przewozów. Obecnie z usług linii korzysta 35 mln pasażerów rocznie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karolina Guzińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / SAS ma nowe połączenia międzynarodowe