SAS: zasilanie do notebooków

Karolina Guzińska
opublikowano: 26-04-2002, 00:00

Linie SAS zaczęły montować na pokładach swoich samolotów w klasie business i ekonomicznej extra, gniazdka zasilania do komputerów typu notebook. Wbudowany system zasilania przewodzi prąd o napięciu 15 V i dlatego do podłączenia komputera wymagana jest specjalna przejściówka produkowana przez firmę Targus. Można się w nią zaopatrzyć np. w sklepach Euroshop. Przejściówka ta znajduje zastosowanie także przy podłączeniu do zasilania komputera w samochodzie czy łodzi.

Natomiast nowe samoloty, takie jak Airbus A330s i A340s, należące do linii SAS, wyposażone są w system zasilania pokładowego najnowszej generacji SKYpower o napięciu 110 V, który nie wymaga stosowania specjalnych przejściówek. Pasażerowie mogą korzystać na pokładzie ze swoich notebooków używając normalnej przejściówki, takiej jakiej potrzebują w domu czy biurze, bez względu na to, czy jest to wtyczka typu europejskiego, czy amerykańskiego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karolina Guzińska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Po godzinach / SAS: zasilanie do notebooków