Czytasz dzięki

Saxo Bank kusi jazdą superautem

Jazdy próbne wartym 1,5 mln USD superautem oraz lekcje saneczkarstwa z byłym mistrzem świata to sposób Saxo Banku na odwrócenie złej passy

Grupa kluczowych klientów Saxo Banku poleciała 24 lutego do szwedzkiej miejscowości Ängelholm, by testować najnowszy model stworzony przez Koenigsegg, producenta sportowych aut. Koenigsegg Agera R rozwija prędkość 450 km/h i zostanie wyprodukowane w zaledwie sześciu egzemplarzach. To część nowej strategii Saxo Banku. Uzyskująca dotychczas największą część przychodów z handlu walutami na platformach tradingowych instytucja w ubiegłym roku postanowiła postawić na klientów o aktywach sięgających co najmniej 100 mln EUR. Do zmian w modelu biznesowym założony w 1992 r. bank skłonił spadek zysku netto za 2012 r. o 86 proc., do poziomu najniższego od dziewięciu lat.

— Kiedyś koncentrowaliśmy się wyłącznie na elektronicznych kanałach dostępu. Dziś większy nacisk musimy położyć na relacje z klientami — powiedział Lars Seier Christensen, współzałożyciel banku. Saxo Bank znany jest z corocznej publikacji tzw. szokujących prognoz. Na 2014 r. przewiduje m.in. pogrążenie się Niemiec w recesji oraz wybuch deflacji w USA. Spośród 10 szokujących prognoz banku na 2013 r. sprawdziła się zaledwie jedna.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski

Polecane