Saxon Financials Ltd. rozpoczął działalność na GPW

DI
27-05-2009, 12:05

W środę 27 maja na GPW w Warszawie rozpoczęła działalność operacyjną brytyjska firma Saxon Financials Ltd. Działalność spółki będzie polegała na obrocie instrumentami pochodnymi na  rachunek własny, za pośrednictwem oddziału polskiego.

Saxon Finacials jest pierwszym podmiotem, który prowadzi działalność na GPW w charakterze członka giełdy bez posiadania licencji maklerskiej.

Spółka istnieje od 2000 r. i zalicza się do tzw. proprietary trading firms, czyli firm inwestujących wyłącznie na własny rachunek. Firmy tego typu oferują swoim traderom profesjonalne systemy informatyczne, dostęp do rynków oraz kapitał dla celów zawierania transakcji na rachunek firmy.

Saxon Financials, obok centrali w Londynie, posiada oddziały w Dublinie, Madrycie, Singapurze, Nowym Jorku, Montrealu, Gibraltarze i Warszawie. Saxon Financials handluje derywatami i akcjami na giełdach CBOT, CME, Eurex, Liffe, SGX, Tokio Stock Exchange, a także kontraktami na stopy procentowe.

Oprócz działalności inwestycyjnej firma jest animatorem na dwóch giełdach (Liffe i SGX). Aktualnie członkostwo giełdy posiada 46 podmiotów, z których 29 to firmy krajowe, a 17 to zdalni członkowie giełdy z Węgier, Czech, Austrii, Wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec, Szwecji, Słowacji i Estonii.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Saxon Financials Ltd. rozpoczął działalność na GPW