Schodami w górę

  • Dorota Czerwińska
opublikowano: 08-07-2013, 00:00

Awanse w branży

ADAM USZPOLEWICZ

Obejmuje stanowisko prezesa grupy Aviva (oferuje m.in. ubezpieczenia) w Polsce. Pracuje w niej od 2007 r. W latach 2007-08 był prezesem grupy, a potem przewodniczącym rad nadzorczych spółek Avivy w Polsce. W latach 2009-13 pracował w międzynarodowych strukturach grupy — odpowiadał m.in. za rozwój biznesu i marketing na rynkach europejskich i azjatyckich. Przed przejściem do Avivy był menedżerem m.in. w GE Capital, Cigna i Nationwide, a także w PwC.

MACIEJ JANKOWSKI

Został wiceprezesem grupy Aviva i odpowiada za działalność finansów, operacji, IT, działu prawnego, działu ryzyka, projektów i Aviva Litwa. Nadal będzie też prezesem Aviva Towarzystwo Ubezpieczeń Ogólnych. W firmie pracuje od 20 lat.

ARTUR KAŹMIERCZAK, SŁAWOMIR KREMPA, PAWEŁ WESOŁOWSKI

Są nowymi partnerami PwC. Artur Kaźmierczak doradza w sprawach zarządzania ludźmi, szczególnie dotyczących wynagrodzeń (głównie kadry kierowniczej), rozwoju potencjału pracowników, zarządzania zmianą i funkcjami HR. Sławomir Krempa zajmuje się podatkami związanymi z projektami transakcyjnymi (analizy podatkowe due diligence, strukturyzacje itp.) klientów korporacyjnych i z sektora private equity. Paweł Wesołowski ma ponad 12-letnie doświadczenie w badaniach i przeglądach sprawozdań finansowych przygotowywanych zgodnie z polskimi zasadami rachunkowości i Międzynarodowymi Standardami Sprawozdawczości Finansowej (MSSF) oraz badaniach sprawozdań spółek przygotowujących prospekty emisyjne i notowanych na warszawskiej giełdzie.

ANETA PODYMA

Jest nowym dyrektorem zarządzającym polskiego oddziału firmy ubezpieczeniowej Genworth i rozpoczyna realizację strategii, której celem jest umocnienie pozycji firmy jako jednego z liderów rynku bancassurance w Polsce. Wcześniej przez 15 lat pracowała na stanowiskach menedżerskich i zarządczych w międzynarodowych instytucjach finansowych. Karierę zaczynała w Paryżu w banku inwestycyjnym Merrill Lynch, a następnie uczestniczyła we wprowadzeniu do Polski funduszu inwestycyjnego i w otwarciu Axa TFI. Przewodniczyła Radzie Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości, współtworzyła Koalicję Prezesów Wolontariuszy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Czerwińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu